Jaké hobby si můžete osvojit? A čemu vlastně se ve svém životě můžete věnovat? Jednou z možností je například hra na hudební nástroj. Určitá část lidí se v dětství učila hrát na hudební nástroj na některé ze základních uměleckých škol. Takové učení bývalo pro někoho velkou otravou, protože se jednalo o povinnost, která zabírala volný čas. Poté, co malý školák přišel ze školy, musel ještě sednout ke klavíru, houslím nebo flétně a trénovat na další hodinu na ZUŠce. A to byla pěkná otrava! Přesto, pokud se těchto lidí zeptáte, jestli času, který do učení vložili, litují, většinou Vám odpoví, že ani náhodou. Jedná se totiž o schopnost, která není samozřejmá.
Je velmi specifická a je docela pravděpodobné, že pokud se na hudební nástroj nenaučíte hrát v dětství, v dospělosti se k této činnosti již nedostane. Umět tvořit hudbu patří mezi kreativní činnosti, a ačkoliv je náš život hodně veden racionálními kolejemi, je příjemné si jen tak sednout ke klavíru a zaposlouchat se do hudby, kterou jste schopni vyloudit. Každý v sobě totiž máme určitou menší nebo větší kreativní částečku, která také potřebuje být naplněna. Tohoto naplnění můžete dosáhnout buď hudbou nebo také malbou obrazu či pletením vánočního svetru.
Hudebních nástrojů je celá plejáda, proto si mezi nimi může ten pravý vybrat jistě každý. Občas je sice omezením praktičnost takového nástroje, a ne každá rodina si může dovolit postavit v obývacím pokoji třeba cimbál, ale téměř vždy se nějaká alternativní cesta dá najít. Je dobré zmínit i to, že se nejedná o levný koníček. Každé pololetí, během kterého dítě navštěvuje základní uměleckou školu vyjde asi na patnáct set. To doopravdy není malá částka, pokud si představíte, že ji musíte zaplatit každé pololetí, a to po dobu i několika let. Jistě Vám ale za tuto oběť Vaše dítě jednou poděkuje.