Stává se docela běžně, že nemáme tolik peněz, kolik bychom jich chtěli v ideálním případě mít. Důvodů to má několik, následek ale v podstatě jediný. Nemůžeme si koupit všechno, po čem toužíme, nemůžeme třeba ani zaplatit účty, které se musí zaplatit, nemůžeme si tím pádem ani vytvářet finanční rezervy. A tak nám není příjemně. Protože nic z toho nesnášíme rádi.
Někdy jsme prostě relativně nebo třeba i naprosto chudí. Závidíme těm, kdo mají dost finančních prostředků, protože jich sami nemáme tolik, kolik by bylo třeba. A sníme o tom, jak by bylo krásné, kdyby se tato situace změnila k lepšímu. Jenže ona se sama obvykle k lepšímu nezmění. A tak tomu musíme trochu nebo třeba i hodně pomoci.
A co máme pro svoji solventnost udělat? To víme všichni. Máme si vydělat další peníze, tolik, aby nám to stačilo. A protože to někdy není možné, třeba se nám hodí i nějaká půjčka.
Mohlo by se zdát, že s půjčkami je to na rozdíl od našich příjmů docela snadné. Nemusíme se u nich namáhat, nemusíme čekat až do výplaty v dalším měsíci, ale prostě si o peníze někomu řekneme a dostaneme je. Jenže to je zkreslená představa. Ve skutečnosti to tak nechodí. Někdy se i u půjček docela načekáme, někdy se při jejich získávání zapotíme víc než při práci, a někdy je vlastně třeba ani nedostaneme. Protože máme napřed prokázat, že zvládneme splácení, a to se mnohým z nás nedaří. Třeba těm s malým příjmem a záznamem v registrech dlužníků.
Ale nebojte se. Navzdory tomu to není s půjčkami zase až tak zlé. A pokud je člověk dokonalým žadatelem nebo ví, kde se ve své situaci o půjčku ucházet může, uspěje. A co je tu tedy pro žadatele, kterým nechtějí banky vyhovět? Přece nebankovní hypotéka. U té se totiž přísné prověřování majetkových poměrů žadatele a nahlížení do registrů dlužníků nahrazuje zástavou nemovitosti. A kdo zvládne dát takovou záruku, nemá problém tu peníze dostat.